Teknolojinin Sizi Geçmesine İzin Vermeyin – Rekabette Önde Olun

Yıllar geçtikçe işler çok değişti. Eskiden insanlar arkadaşlarıyla sohbet etmek ve yemeklerin tadını çıkarmak için restoranları ziyaret ederdi. Ancak günümüzde teknoloji insan dahil birçok şeyi değiştirdi. Sevdiğimizle otururken bile telefonlarımızı kontrol etmeye devam ediyoruz çünkü bir yerlerde teknoloji duygularımızı ele geçirdi.

Bir ankete göre, insanların %82’si sosyal toplantılarda cep telefonu kullanmanın konuşmaya zarar verdiğine katılıyor. Cep telefonları hayatımızı ele geçirmeden önce hayatımızı oldukça iyi yaşıyorduk. Teknoloji hayatımızı daha sakin ve pürüzsüz hale getirmelidir. Kabul etmek? Kendimizi meşgul etmeden teknolojiyi kendimize uyarlamalıyız.

İnsanlık her zaman teknolojiden üstün olmuştur ve olmaya da devam etmektedir. İnsanlığı aşan teknolojiden kaçınmanın yollarından bazıları şunlardır:

  1. Makineler İnsan Yaratımıdır: Bir makinenin sadece bir araç olduğunu ve yaratılışının arkasındaki bazı insanların beyni olduğunu daima unutmayın. Örneğin, hepimiz cep telefonu, bilgisayar ve diğer araçlar gibi teknolojiye bağımlı hale geldik. Aileniz veya arkadaşlarınızla birlikteyken telefon kullanmaktan kaçınabiliyorsanız, teknoloji henüz sizin üzerinizde kontrol sahibi değil, bu da makineyi ihtiyacınıza göre kullanıyorsunuz demektir.

  2. Sınırları Belirleyin: Herhangi bir proje üzerinde çalışırken telefonunuzu sizden uzak tutmaya çalışın ya da sessize alın veya bildirimleri kapatın. Bir Florida Eyalet Üniversitesi’nden bir vaka çalışması, insanlar vızıldadıklarında telefonlarını kontrol etmeseler bile zihinlerinin bir telefonu düşünmeye devam ettiğini belirtiyor.

  3. Zaman Çerçevesi Oluşturun: Teknolojiyi ne zaman kullanmak istediğinizi önceden belirlemeli ve teknolojiyi kullanmadan yapabileceğiniz şeyleri ayırmalısınız. Bir cep telefonunun anlık görüntüsünü alarak, telefonda şeker ezmesi oynamak veya mesajlarınızı kontrol etmek istediğinizde bir zaman aralığı belirlemelisiniz.

Kendinizi teknolojiye bağımlı olmaktan korumak için çok fazla disiplin gerekiyor. Bir sertifika, disiplin geliştirmenize ve başarıya ulaşmak için gerekli olmayan teknolojiyi kullanmaktan kaçınmanıza yardımcı olabilir.

İnsan, teknolojinin mucididir ve her zaman teknolojiden üstün kalacağız, sadece kendimizi ve becerilerimizi en son pazar trendleriyle geliştirmeye devam etmemiz gerekiyor. Bir sertifika almak, mevcut piyasa olayları ve teknolojileri hakkında bir anlayış kazanmanıza yardımcı olacaktır. Güncellenmiş becerilerinizle makinelerin ve teknolojinin patronu olmayı öğrenin.

Leave a Comment

Your email address will not be published.