Sağlık Bilgi Teknolojisi için Kariyer Görünümü nedir?

Tıpta bir kariyer düşündüğünüzde, sağlık bilgi teknolojisini seçeneklerden biri olarak hemen düşünmezsiniz. Yine de, tıbbi sistemler bilgisayarlar tarafından yönetilmeye doğru ilerledikçe, tıp veya sağlık alanında geçmişe sahip BT uzmanları giderek daha kritik hale geliyor. Tıbbi bilgi teknolojisi kariyerleri, son birkaç yılda en hızlı büyüyen çalışma alanları arasındadır. HIT’deki profesyonellerin arzı, endüstrinin taleplerini karşılayamamaktadır. Bir kariyer olarak, ilerleme ve terfi için çok yer var. Dahası, bir bireyin tıbbi bir tesisi işletmede değerli destek sağlamasına olanak tanır. Hasta kayıtları ve diğer önemli altyapılar artık bulut tabanlı bir mimariye geçiyor ve bunların çalıştırılmasına yardımcı olacak eğitimli uzmanlara ihtiyaç var.

Tüm Alanlarda Nitelikli BT Talep Var

Yetenekli BT uzmanlarına ihtiyaç duyan tek alan tıp alanı değil. Pek çok sektör, destek departmanlarında en kalifiye BT uzmanlarını istiyor ve sağlık hizmetlerinde eksiklik yaratıyor. Ayrıca sağlık sistemini anlayan BT uzmanlarına sahip olmanın göze batan sorunu da var. Bu sektörde çalışacak eğitimli sağlık bilgi teknolojisi uygulayıcılarının bu alanda özel eğitim almış olmaları gerekir. Bölgede sağlık kurumlarında destek personeli olarak binlerce profesyonel için boşluklar var.

kazançlı meslekler

En son istatistikler, iki yıllık işaretin altında deneyime sahip HIT uzmanlarının yıllık 62.780 $ maaş alabileceğini gösteriyor. Deneyim sürekliliğinin üst ucunda, pozisyonda yirmi yıldan fazla olan uygulayıcılar, yıllık 122.663 $ kazanmayı bekleyebilirler. Genel BT bilgisi tüm sektörlerde aynıdır. Ancak bu alana girmeyi tercih edenler, diğer sektörlerdekilere göre ortalama 22.000$ daha fazla kazanıyorlardı. Sağlık hizmetlerinde, BT’de bir arka plan, eğitimli uzmanlara ihtiyaç duyulan yüksek talep gören bir alana girmenizi sağlar.

Mevcut Pozisyonlar

Sağlık Bilgi Teknolojisine girmek isteyenler için kendilerini ilan edilmiş bulabilecekleri birkaç farklı pozisyon vardır. Bir klinik sistem analisti, elektronik tıbbi kayıt sistemlerinde oluşabilecek sorunları düzeltme sorumluluğuna sahiptir. Genellikle derinlemesine kodlama ve veritabanları bilgisine ihtiyaç duyarlar. Baş bilgi görevlileri tüm dijital hasta kayıtlarından sorumludur ve işleri diğer profesyonellere devrederek dahili BT departmanının başkanı olarak hizmet eder. Bunlar endüstri pozisyonlarından birkaçını gösterirken, HIT uzmanlarına olan talep zaman geçtikçe artmaya devam edecek. Birbirine elektronik tabanlı veri sağlayan daha fazla tıbbi tesisle birlikte, yetenekli destek personeline duyulan ihtiyaç hiç bu kadar kritik olmamıştı.

Leave a Comment

Your email address will not be published.