Gelişen Teknoloji İş Yapma Şeklinizi Değiştiriyor

Teknolojiyi seviyorum ve çoğumuzun teknolojinin büyük evrimini deneyimlediğimiz bir zamanda yaşadığımız için şanslıyız. Örneğin, sokaklarımızda kendi kendine giden arabalarımız var. Tıpta inanılmaz ilerlemeler kaydettik ve hastalıkları ortadan kaldırdık. Ve ABD hükümetten kamu ve özel sektör ortaklıklarına geçerken, insanlık Dünya sınırlarının ötesinde gelişecek bir toplum yaratmaya çalışırken uzay endüstrisinde inanılmaz başarılar göreceğimize eminim. SpaceXin 2017’nin yeniden kullanılabilir roketinin başarısı, doğru yönde atılmış bir adımdır. Bununla birlikte, teknoloji aynı zamanda basit olabilir ve günlük yaşamlarımızı ve işlerimizi etkileyebilir.

Yakınlaştırma Odası

Şirketimde, ekibimin, müşterimin ve tedarikçilerimizin birbirleriyle ve çalışma biçimlerini temelden değiştiren teknolojilerden biri Zoom’dur. Zoom, piyasadaki en iyi video ve web konferans platformlarından biridir.

Teknolojiyi seviyorum çünkü ekibim ABD’ye ve hatta Avrupa’ya yayılmış durumda. Artık Zoom odası olarak adlandırdığımız konferans salonumuzda her hafta önceden planlanmış veya planlanmamış Zoom toplantıları ile çevrimiçi oluyoruz. İnsanlar, masaüstü bilgisayarları, tabletleri veya akıllı telefonları ile internet erişimi olan her yerden her an bize katılabilirler.

BAYKUŞ Laboratuvarları

Zoom’u birkaç ay kullandıktan sonra, OWL Lab 360 derece kamera ve mikrofon ile desteklenen tek dokunuşla konferans için bir adım daha ileri gittik. Bu ne anlama geliyor? Bu, video konferanslarımızdan birine katılmanın çok daha dinamik bir deneyim olduğu anlamına gelir.

Sadece sıkıcı olmakla kalmayıp Zoom odasının dışındaki insanların ince vücut dilini kaçırmasına ve hatta tartışma noktalarını kaçırmasına neden olabilecek konferans odasına düz bir bakış görmek yerine, OWL Lab kamerası ve mikrofonu konuşmacıyı takip eder. Bu, birisi konuşmaya başladığı anda kamera ve mikrofonun hemen dönüp o kişiye odaklanması ve tartışmayı çok daha hareketli ve dinamik hale getirmesi anlamına gelir. Ne yaptığımızı ve nasıl çalıştığını görmek istiyorsanız, OWL Labs deneyimine bir göz atın.

İnsanlar ne diyor

Ekibimiz teknolojiyi seviyor ve herkes aynı odada insanların bulunmasından sonraki en iyi şey olduğu için konferans görüşme yapmaktan memnun. Ayrıca, ekran paylaşımları için teknoloji düzenli olarak kullanılıyor ve üretkenlik katlanarak arttı.

Ancak bir girişimci ve iş adamı olarak aldığımız en iyi iltifatlardan biri müşterilerimizden ve ortaklarımızdan geliyor. Oldukça basit, hayretler içinde kaldılar ve teknoloji kullanımımızda ne kadar “ileri görüşlü”, “ustaca” ve “pratik” olduğumuz konusunda sürekli yeni yorumlar alıyoruz.

Teknoloji de dahil olmak üzere modern çağda emrinizde olan tüm kaynakları kucaklamanız gerektiğine büyük bir inancım var. Kendiniz ve işiniz için yapabileceğiniz en iyi şeylerden biri, video konferans için kullandığınız platformlar kadar basit bir şey bile olsa, teknolojiyi benimsemektir.

Leave a Comment

Your email address will not be published.