Cep Telefonu Teknolojisi – Akıllı Telefonun Geleceğini Serbest Bırakmak

Çoğu insan cep telefonu teknolojisinin günümüzde ne kadar hızlı hareket ettiğinin farkında değil, katlanarak artıyor gibi görünüyor. Tüm yeni cihazlarla birlikte tüm yeni uygulamaları ve özellikleri inceledikçe, bu ilerlemelerin durdurulamayacağını görüyoruz. Soru; içeride misin yoksa dışarıda mı? Bu yeni teknolojileri ve uygulamaları benimseyecek misiniz yoksa onlardan korkacak mısınız? Bu yeniliklere güvendiğinizden emin misiniz? Peki ya mahremiyet, hackleme, ya gelecek?

Akıllı telefon alanında işlerin ne kadar hızlı hareket ettiğini hızlı bir şekilde göstermek için size birkaç örnek vereyim. Bunlar güncel, bu hafta olduğu gibi; akıllı cep telefonu endüstrisindeki kişisel teknoloji makaleleri. Boston.com’da bulduğum ilk makale, “Şuna bakın: Fotoğraf çekerek para yatırın” başlıklı bir makale, Andrew Vanacore – AP Business Writer / 23 Şubat 2010. Makalede yazar şunları söylüyor:

“Yakın gelecekte, bir çek yatırmak için bir bankaya veya ATM’ye gitmeniz bile gerekmeyebilir. Cep telefonunuzla birkaç fotoğrafını çekmeniz yeterli. Bunu yapmak için uygulamalar Apple’ın iPhone’unda zaten mevcut. ve esas olarak askeri gaziler için sigorta ve bankacılık sağlayan bir şirket olan USAA’dan diğer araçlar.”

Bu kişisel mobil akıllı cep telefonu teknolojisi parçasında, Chase, B of A ve Citibank gibi bankaların bu teknolojiye sahip gibi göründüklerini açıklamaya devam ediyor ve makalenin yazarını öneriyor ve bu teknolojiyi 2010’da tanıtacaklar. Konsept şu şekilde: “Uzaktan para yatırma yakalama” olarak adlandırılır ve bunun harika bir teknoloji ve kullanıcı dostu bir kavram gibi göründüğü yerlerde, özellikle bu tür şifrelemek için kullanılan gizli kodların serbest bırakılmasını öğrendiğimizde, mobil kullanıcıların bilgisayar korsanlarından dönüştüğü hedefi de hatırlamalıyız. cihazlar.

Bu tür uygulamaları kullananlar için ürkütücü şeyler, ama aslında, elektronik kablolu para yatırma işlemlerini kesinlikle kolaylaştıracaktır, değil mi? Tabii ki, cep telefonu bankacılığı sizi rahatsız ediyorsa, belki de cep telefonunuz üzerinden gerçek zamanlı vitrin alışverişi önermeli miyiz? Alışverişin anlamı yok artık bırak deme, pencerenin önünden yürü, mağaza kapalı olsa bile al ve al’a bas, o senin olsun ve evine gönderilecek. Vitrin alışverişi yaparken online alışveriş.

New York Times’ta yakın zamanda çıkan bir makale her şeyi açıklıyor. Makalenin başlığı; Stephanie Rosenbloom’dan “Cep Telefonları Alışveriş Yapanların Göstermesine, Tıklamasına ve Satın Almasına İzin Veriyor” – Yayınlanma: 26 Şubat 2010. Yazar, alışveriş yapanların bir perakende mağazasının penceresinden sipariş vermek için cep telefonlarını nasıl kullanabileceklerini ve sadece ürünü işaret ederek çevrimiçi satın alabileceklerini açıklıyor pencerede; vay, şimdi bu harika.

Vay canına, ne konsept, tüm bunlar akıllı telefon teknolojiniz aracılığıyla. Ve bu, alışveriş yapanların ve cep telefonu kullanıcılarının kesinlikle ilgisini çekecek bir şey. Tamam, peki ya Skype akıllı telefon görüşmeleri? Evet, o da artık mevcut; Hindistan’ın çevrimiçi TopNews’inde ve başlıklı makalesinde; Jimmy Peterson tarafından 27/02/2010 – 12:25 tarihinde gönderilen “Samsung, Skype’ı yerleştirir” her şeyi açıklıyor. Makale, gelecekte tüm cep telefonları için uluslararası standart haline gelebilecekmiş gibi, çeşitli akıllı telefon cihazlarında Skype kullanım özelliklerinin etkileyici büyümesini araştırdı. Panasonic ve LG bunu zaten sunuyor ve bu, AB ve Asya pazarlarında büyük bir hit.

Bir şirket yeni bir özellik sunarken, diğerleri de onu takip ediyor gibi görünüyor. Apple veya Google’ın yeni bir uygulaması olması, endüstrinin bunu dijital kamera, video klipler vb. gibi tüm akıllı telefonlarda standart bir özellik haline getirmeyeceği anlamına gelmez. Elbette, teknolojiler veya uygulamalar patentler nedeniyle biraz farklı çalışabilir, yazılım, cihaz donanımı, ancak esasen tüm şirketler sonunda tüm uygulamaları sunacaktır.

100 milyonlarca Çinli, Hintli, Güney Doğu Asyalı, Afrikalı ve Güney Amerikalı ilk mobil cihazlarını alırken, endüstrinin rekabetçi doğası ısınıyor, bununla yüzleşin, bu mobil kablolu bir dünya. Aslında, MB Manila Publishing Company’nin çevrimiçi versiyonunda yakın zamanda yayınlanan bir makalede; “Rapor: Küresel telefon satışları 4. Çeyrekte %8 arttı” 27 Şubat 2010 tarihinde Melvin G. Calimag tarafından 14:19’da akıllı telefon satışlarının 2009’da yaklaşık %25’lik rekor rakamlara ulaştığını ve 2010’da ikiye katlanabileceğini açıkladı.

Aslında, bunun mobil akıllı kişisel teknoloji sektöründe heyecan verici bir zaman olduğunu söyleyebilirim, belki de yükseltmek ve gemiye binmek ve bazı durumlarda aylık, hatta haftalık olarak duyurulan inanılmaz uygulamalardan bazılarının tadını çıkarmak istersiniz. . Neden akıllı cep telefonu cihazınızı yükseltmeyi ve yeni bir cep telefonu arama planına kaydolmayı düşünmüyorsunuz? Lütfen tüm bunları göz önünde bulundurun, çünkü Çevrimiçi Düşünce Kuruluşumuz.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *