2020 Tahmini Bilgisayar Ağı Kablolama Kurulum Maliyeti

Kablosuz ağlara olan talep hızla artıyor ve bunda büyük bir ilerleme var. Güvenilir ve süper hızlı ağlar için bilgisayar ağı kablolaması en iyi seçeneklerden biridir. İşletmeleri veya evleri için üstün bir ağ arayan bireyler veya işletmeler için kablolu ağ doğru bir çözümdür.

Birinci sınıf stabilite ve yüksek hızlı bir ağ arıyorsanız, kablolu bir bilgisayar ağı size yardımcı olacaktır. Yönlendiricilerin yüklemeler ve indirmeler için en iyi yaklaşımlardan biri olduğunu düşünüyor olmalısınız; yine de hiçbir şey bilgisayar kablolarıyla karşılaştırılamaz. Ayrıca, tasarlanmış bir PC ağı, şu anda uzaktan inovasyon için erişilebilir olandan çok daha üstün güvenlik kuralları sunarak, kısıtlı inovasyon karşısında çaresiz kalmayan korumalı, sağlam, hızlı bir organizasyona ihtiyaç duyan herhangi bir birey için ideal karara yer veriyor.

Farklı kablolu bilgisayar ağları türleri:

Temel olarak bilgisayarda 4 tip kablolu ağ vardır ve bunlar Cat5e kablo, Cat 6 kablo, Cat 7 ve fiber optik kablodur. Bu ağ kablolarını kurmak için işçilik hizmetini ve malzeme işlemeyi tehlikeye atan kurulum maliyetleri vardır. Toplam kurulum maliyeti, oda boyutuna ve kaç veri noktasının dahil edileceğine bağlıdır.

Bilgisayar ağı kablolama maliyetini anlama

2020 Tahmini Bilgisayar Ağı Kablolama Kurulum Maliyetinin ne olacağını merak ediyorsanız, aşağıda ayrıntılı bir yaklaşım bulunmaktadır. Bu ağ kablolama maliyeti, evin ortalama metrekaresine bağlıdır. Eh, tamamen yükleniciye ve kurulum prosedürünün yoğunluğuna bağlıdır. Farklı kablolu bilgisayar ağlarının farklı fiyat etiketleri vardır; bu nedenle, yüklemeden önce araştırma yapmanız gerekir. Yeni takılmış bir CAT-6 kablosu, 2.000 fit başına 3.600 USD’ye mal olabilir. Bir optik kablo ağı kurmak size 5000 ila 6000 $ arasında bir maliyete mal olabilir.

Ağ Kablolama Kurulumuna Harcanacak Saatler

Kurulum kursu değişkendir, çünkü bağlantıların çalıştırılması, temel ekipman ve süslemelerin tanıtılması, organizasyonun düzenlenmesi, bağlantılardan emin olunması ve bir istihdamdan sonra diğerine tamamen dalgalanan farklı bileşenleri içerir. Buna göre, mevcut organizasyon bölümleri artık kurulduğundan, bir görev sadece otuz saat sürebilirken, benzer türde bir spic and span iş kuruluşu, dahil edilen ekstra çalışma nedeniyle elli saat kadar sürebilir.

Daha büyük evlerin daha uzun ağ bağlantıları gerektireceğini unutmayın. Bu, çok daha fazla harcama yapabileceğiniz anlamına gelir. Bunun dışında, örneğin bir yazıcı, güvenlik kameraları, görüntülü kapı zilleri veya ağ ilişkilendirmesi gerektirebilecek diğer IoT araçları gibi farklı araçlar vardır. Bu, daha uzun çalışma sürelerine rağmen ekstra bağlantı noktaları eklemeniz gerektiği anlamına gelir.

En iyi yol, maliyeti çevrimiçi olarak karşılaştırmaktır

Bilgisayar ağı kablolama maliyetini bilmenin en iyi yollarından biri, maliyet karşılaştırma web sitelerini ziyaret etmektir. Kuşkusuz, maliyet karşılaştırma web siteleri, gereksinimlerinize göre uygun ağ kablolama maliyetini bulmanıza yardımcı olacaktır.

Daha fazla bilgi için costcomparisonadvisor.com’u ziyaret edin

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *