Viktorya Dönemi Mimari Stilleri ve Ev Donanımı

Viktorya dönemi mimari stili ve bu süre boyunca (1825-1900) üretilen ev donanımı, belirli bir donanım türü değil, daha çok popüler olan ve sonradan Viktorya Dönemi donanımı olarak sınıflandırılan çeşitli stillerin eklektik bir karışımıdır. En önemlisi, bu süre zarfında ev dekorasyonu daha süslü hale geldi ve Amerika Birleşik Devletleri’nde meydana gelen değişen sosyal ve ekonomik devrimleri yansıttı. Sanayi devrimi, malların kitlesel üretimini getirdi ve güzel ev donanımı artık sadece toplumun “üst sınıfı” tarafından erişilebilir değildi. Amerika’da yeni oluşan orta sınıf, bu yeni mimari tarzları benimsedi ve evlerini çeşitli popüler trendlerle doldurdu.

Kapı kolu takımları, dolap donanımı, pencere donanımı ve ev donanımı, sakinlerin zevkine bağlı olarak büyük ölçüde değişebilir. Bazı evlerde çok süslü bir tarz (bu dönemde bazen çiçeklere ve doğa motiflerine vurgu nedeniyle romantik olarak anılır) kullanılırken, diğerlerinde daha geometrik tasarımlar (Eastlake tasarımı gibi) son derece popülerdi. Sağlam pirinç, gücü ve çok çeşitli tasarım ve desenlerde dökme yeteneği için kullanıldı. En popüler stillerden bazıları Gothic Revival, Italianate, Second Empire, Queen Anne ve Stick Style’dır. Her stilin ticari marka özellikleri, pencere tasarımına, çatı kaplamasına, dış dekoratif unsurlara ve iç ev donanımı modellerine farklı vurgular yapılarak biraz değişti.

Viktorya tarzı donanım bugün üretiliyor ve hem eski Viktorya evlerinde hem de modern evlerde kullanılabilir. Herhangi bir odaya zamansız bir ektir ve tüm odayı çok az çabayla dönüştürebilir. Orijinal düğmeler zarif tasarımlarla değiştirilerek eski ve yıpranmış mobilyalar dönüştürülebilir ve kapı tokmağı takımları kolayca değiştirilerek harika bir odak noktası haline getirilebilir. İç ve dış Viktorya tarzı mevcuttur ve tüm evinizde yeni ve güzel bir tema oluşturmayı son derece kolaylaştırır. Bu stillerin Viktorya döneminde birbirinin yerine kullanıldığını unutmayın, böylece evinizde çeşitli desenler ve şekiller kullanabilirsiniz ve bu, kendini güzel bir şekilde birbirine bağlayacaktır.

Viktorya dönemi donanımı, çevrimiçi olarak ve birçok ev dekorasyon kataloğunda kolayca bulunabilir. Yüksek kalite ve güç sağlamak için sağlam pirinç yapıyı arayın. Katı pirinç donanım, çeşitli yüzeylerde mevcuttur ve mevcut donanımınızla iyi bir şekilde koordine edilebilir. Bu parçalar LookInTheAttic & Company aracılığıyla çevrimiçi olarak mevcuttur ve ücretsiz tasarım yardımı ve yardımı sunar.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *