Kullanılmış Cisco Anahtarları, Yönlendiriciler ve Diğer İkinci El BT Donanımları İşi Daha Az Paraya Yapabilir

Kullanılmış Cisco anahtarları veya yönlendiricileri gibi kullanılmış bilgisayar donanımı, yenileri kadar sorunsuz çalışabilir. Sürekli olarak daha hızlı ve daha çalışkan teknolojiler geliştirildiğinden, donanımdaki değişiklikler planlanandan daha sık gerçekleşme eğilimindedir. Zamansız teknoloji yükseltmeleri, BT ekipmanında boşa gitmesi gerekmeyen bir fazlalık yaratır.

Birçok şirket bu fazla donanımın değerini kabul etti. Kullanılmış veya eski ve kullanılmayan donanımları satın almayı veya takas etmeyi, yenilemeyi ve ardından teknolojiye ihtiyacı olan insanlara satmayı teklif ediyorlar. Bu girişimci insanlar sayesinde iyi teknolojiler boşa gitmiyor. Kâr ederler, fazlası olan şirketler tasfiye edilir ve son kullanıcılar donanımlarını daha ucuza alırlar.

Son kullanıcı için tasarruf, kullanılmış Cisco anahtarları, erişim sunucuları ve diğer ekipmanları edinmenin en belirgin avantajıdır. İşi daha ucuza yapmak işletmeler için her zaman iyidir.

Ancak ikinci el ekipman satın alırken dikkatli olmak çok önemlidir. Yenilenmiş ekipman satın alırken, yerleşik ve saygın şirketlerden satın almayı düşünün. Daha yerleşik ikincil piyasa ekipmanı sağlayıcıları, Kullanım Ömrü Sonu ve Destek Sonu ürünleri için bile garanti sunabilir. Bu, Cisco artık bir ürün için destek sağlamasa bile, donanım arızası durumunda servis sağlayıcının yardımcı olabileceğine dair güvence sağlar.

Satış öncesi ve sonrası destek, ikincil piyasa Cisco ekipmanı satın alırken göz önünde bulundurulması gereken bir diğer önemli faktördür. Müşterilerin hangi ürünlere veya konfigürasyona ihtiyaç duyduklarını belirlemelerine yardımcı olmanın yanı sıra, şirket aynı zamanda sağlam müşteri hizmetleri ve teknik destek sağlayabilmelidir.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *