Her Ev için Olması Gereken On Hırdavat Mağazası

Her ev, ne kadar yeni olursa olsun, ara sıra küçük onarımlara ihtiyaç duyar. Yeni ev sahipleri ve yeni başlayanlar için, işi yapmak için hangi araçların gerekli olduğunu bilmek zor. Hırdavat mağazası harika seçeneklerle dolu, koridorlarda gezinmek bunaltıcı olabilir. Aşağıdakiler, her ev sahibinin günlük düzeltmeler için hazırlanması gereken on temel araçtır.

1. Çekiç

Rahat bir tutuşa sahip pürüzsüz yüzeyli bir çekiç, resim asma ve mobilya montajı gibi çeşitli kullanımlar için idealdir. Kavisli bir pençe, bükülmüş çivileri çıkarmak için kullanışlıdır, düz bir pençe ise ara sıra yıkım için çalışır.

2. Tornavida Seti

Aydınlatma armatürleri, dolaplar, anahtar plakaları, kapı kolları: evler vida gerektiren eşyalarla doludur. Çeşitli düz başlı ve Philips başlı boyutları olan karışık bir tornavida seti mükemmel bir yatırımdır ve tekrar tekrar kullanılacaktır. Manyetik kafalar, rahat kaymaz kauçuk kulplar gibi yararlı bir özelliktir.

3. Koli Bandı

Ev onarım araçlarının en önemli özelliği olan koli bandı, yırtıklar, yırtıklar, delikler ve sızıntılar için hızlı ve kolay bir çözümdür. Süper yapışkan ve kalın koli bandı, yama için harikadır ve hırdavatçıda artık çeşitli renk ve tasarımlar bulunmaktadır. Aynı zamanda sıhhi tesisat sorunları için harika bir geçici çözümdür. Profesyonel yardımın gelmesi için yeterince uzun süre sızıntıları durdurur.

4. Mezura

Çeşitli boyutlarda mevcut olan 16′, çoğu ev projesinde size yardımcı olacaktır. Kolay kilitlenen, 3/4 inç genişliğindeki tasarım, fazla hantal olmadan yerinde duracak kadar sağlamdır. Kolay tutuş için sonunda güzel bir kancaya sahip olanı arayın.

5. Pense Seti

Metali sıkıştırıp bükmek için yeterince sağlam, ancak küçük nesneleri sabit tutacak kadar esnek olan pense, hemen hemen her şeyi sağlam bir şekilde kavramak için gereklidir. Uzun burunlu, dil ve oluk ve yandan kesme pense içeren bir set arayın.

6. Uzun ve Kısa Ayarlanabilir Anahtarlar

Altıgen somunları ve cıvataları manipüle etmek için gerekli olan hem uzun hem de kısa ayarlanabilir bir anahtar, birçok ev onarımında size yardımcı olacaktır. Yapışkan somunlarda, daha fazla kaldıraç için daha uzun saplı anahtarı kullanın. Alan dar olduğunda, daha kısa saplı anahtar gereklidir. Ayarlanabilir özellik, her boyuttaki cıvataların etrafına sığmalarını sağlar.

7. Maket Bıçağı

Bu son derece çok yönlü alet, kutuları açma, halı kesme, boya kazıma ve ahşabı traş etme gibi çok sayıda kullanıma sahiptir. Rahat kauçuk saplı yüksek kaliteli bir modele yatırım yapın. Bıçak muhafazası da kullanışlı bir özelliktir ve bıçağı değiştirmeyi hızlı ve kolay hale getirdiği için güvenliği artırır.

8. Seviye

İşleri düz ve eşit tutmak için olmazsa olmazlardan biri olan hırdavatçı, seviyeler söz konusu olduğunda geniş bir yelpazeye sahiptir. Yüksek teknoloji lazer seviyeleri vardır, ancak çoğu ev projesi için eski moda iyi bir baloncuk seviyesi doğrudur, kullanımı kolaydır ve işi halleder.

9. Akülü Matkap ve Matkap Ucu Seti

Elektrikli matkaplar, birçok ev projesini daha hızlı ve kolay hale getirir. Kablosuz seçenekler çok uygundur ve duvar prizleri için arama yapılmamasını garanti eder. Metal, ahşap ve üniversal seçeneklere sahip bir matkap ucu seti, tüm ihtiyaçlarınız için doğru uca sahip olmanızı sağlar.

10. Merdiven

Dikey olarak zorlananlar için bir merdiven paha biçilmez bir araçtır. Ampulleri değiştirmek, perdeleri takmak, duman dedektörü pillerini değiştirmek – merdiven basamakları, yükseklik temelli tüm görevleri daha kolay ve daha güvenli hale getirir.

Bu seçeneklerin tümü (ve çok daha fazlası) yerel donanım mağazasında mevcuttur. Eldeki bu on aletle, temel onarımlar ve projeler çocuk oyuncağı olacak!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *